FUNKCJE ODZIEŻY SILWEAR- JAK TO JEST Z TYMI TERMOAKTYWNYMI WŁAŚCIWOŚCIAMI?
2.jpg

Czym jest dokładnie odzież termoaktywna i do czego jest przystosowana?

Coraz częściej, gdy mamy do czynienia z ubraniami sportowymi, słyszymy termin  "odzież termoaktywna". Pytanie brzmi: co to tak naprawdę znaczy i kiedy z niej korzystać?

Odzież termoaktywna to wysokich standardów odzież sportowa uszyta z syntetycznych tkanin mających funkcję, których głównym zadaniem jest odprowadzenie potu od skóry i utrzymaniu odpowiedniej tempertaury ciała. Często nazywana drugą skórą.

Dzięki szybszemu odparowywaniu wilgoci, niż jej absorbowaniu, odzież termo jest sucha. Brak wilgoci sprawia, że między skórą a termobielizną tworzy się cienka warstwa ogrzanego przez ciało powietrza, co dodatkowo wzmaga uczycie komfortu. Należy pamiętać, że wilgotne ciało odprowadza ciepło 20 razy szybciej, niż gdy jest suche.

Golf Argento Warm
Golf Argento Warm

Dla kogo jest przeznaczona odzież termoaktywna? 

Bardzo często wykorzytywana przez sportowców podczas zawodów, treningów. Ma także duże grono zwolenników w użytku codziennym. Można powiedzieć, że nadaje się do każdego zadania - najważniejsze to dobranie odpowiedniej grubości tkaniny. Grubsza kolekcja Argento Warm sprawdza się perfekcyjnie podczas treningów w niższych temperaturach. Lżejsze koszulki Argento Optimal są polecane na praktycznie każde warunki pogodowe. Dobrze dobrana odzież termoaktywna daje komfort cieplny i brak niemiłego uczucia przepoconych ubrań.

Koszula konkursowa Argento Optimal Sport
Termoaktywna koszula konkursowa Sport


Odzież codzienna czy termoaktywna?

Zwykłe ubrania chłoną pot pojawiający się na powierzchni skóry i zatrzymują go w swoich włóknach. Wówczas odzież szybko staje się mokra i każdy powiew wiatru podczas treningu w chłodniejszych porach roku, grozi niebezpiecznym wyziębieniem organizmu.

Ważną informacją jest, że termoaktywna odzież, jeśli ma odprowadzać pot i wilgoć z powierzchni skóry to musi do niej ściśle przylegać. Specjalny splot włókien ma za zadanie odciągać pot z powierzchni skóry, co jest kluczowe dla zachowania komfortu cieplnego.

Koszulka Argento Warm
Koszulka Argento Warm


Czy odzież termiczna latem to dobry pomysł?

Tak! Koszulki termo nadają się też na gorące dni. Cienkie, przewiewne tkaniny o odpowiednim splocie szybko odparowują pot z powierzchni skóry, co daje miłe uczucie chłodzenia. Pozwalają też utrzymać stałą temperaturę ciała. Na upalne dni najlepszy wybór to kolekcja Summer, która dzięki technologii Air Circle umożliwia świetny przepływ powietrza w jedną i w drugą stronę.

Koszulka Silwear Summer
Koszulka Silwear Summer


Dodatkowe wskazówki

Warto pamiętać, że odzież termoaktywną Silwear należy nosić jako pierwszą warstwę. Wówczas działa najlepiej, bo ma bezpośredni kontakt ze skórą. Na odzież termoaktywną można ubierać kolejne warstwy, ale nie trzeba. W dodatku taka odzież nie powoduje otarć i odparzeń. Przed tym chronią  płaskie szwy.

Pranie odzieży termoaktywnej nie jest trudniejsze od prania i pielęgnowania zwykłej odzieży. Należy postępować zgodnie z instrukcją zawartą na metce. Zazwyczaj zalecenia sugerują delikatne pranie w temperaturze do 40 stopni - najlepiej w worku.


Mamy nadzieję, że chętnie będziecie zaglądać na bloga Silwear. Będziemy się starać, aby wszystkie zamieszczone porady były pomocne i ciekawe :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.